Kniha návštev

21. 4. 2009 21.45

Dátum: 09.09.2009 | Vložil: Rudolf Nosterčík

V erbe Malej Hradnej su dva kostoly stojace oproti sebe údajne evanielický vyhorel pri osobnej prehliadke okolia som nemohol príst na priestor kde bol postavený okrem toho je v erbe aj jazero-rybník,ten som taktiež nedokázal situovat!!! Celá oblast bola velmi atraktívna kvoli zlatu od Dubodiela po Zlatníky preto aj HRAD ,a Velký kláštor pri motešiciach,zastrešenie centrom vzdelanosti kostol Malá Hradná,Dolné Motešice-morské oko .Viditelnost M.Hradná -D.Motešice´= priama!!!

21. 4. 2009 19.37

Dátum: 09.09.2009 | Vložil: Rudolf Nosterčík

Udajne na vašej farnosti je rytina Hradnianskeho hradu pravdepodobne drevený s padacím mostom.Pred 30-timi rokmi mne to potvrdil kostolník p. Kováč zo Svinnej ale neviem či to nebolo vo Velkej Hradnej.Ak by sa to zverejnilo pomohlo by to archeologickému výskumu a aj obhajobe najstaršieho kostola na Slovensku.To potvrdzuje i moju domjenku,že syn českého kniežata Vladislava sa usadil so svojimi2000 bojovníkmi v r.1077-1095 v okolí Bánoviec nad Bebravou t.j. v Hradnej alebo v kláštore pri Dolných Motešiciach.

10. 1. 2009 20.57

Dátum: 09.09.2009 | Vložil: Martin

Je velmi ťažké prezentovať súčasnosť a minulosť obce pokial nieje záujem o túto činnosť v radoch vedenia obecného zastupitelstva. Každopádne je bohatá aj súčastnosť len samotným Hradňancom nestojí za túto dokumentovať a takto ju prezentovať svetu v ktorom mimochodom žije velmi vela rodákov a ich rodín. Ak by našla obec trochu ochoty a 50 euro na chod vlatnej stránky kde by sa mohli poznatky rodákov zbierať posunulo by nás zasa k tomu aby sme na Hradnú nezabudli.

Re:10. 1. 2009 20.57

Dátum: 09.09.2009 | Vložil: duros

Ono ani netreba tych 50 euro, stacilo by aj to, keby sa niekto venoval stranke obce na portali e-obce.sk, kde je aj moznost uprav, je tam v lavom paneli menu, v ktorom je vsetko, co k takej jednoduchej stranke patri, je tam aj priestor pre forum (https://www.e-obce.sk/obec/malahradna/mala-hradna.html).
Pochopitelne, ze to vobec nie je reprezentativne, najma pokial si clovek uvedomi Malu Hradnu, ako svoju rodnu obec a navyse v historickych suvislostiach. A to si myslim, ze je zase vyzva pre mladych: co im brani v tom, aby na freehostingu urobili stranku? Nebude to ani prva, ani posledna obec, ktora by sa tako prezentovala. Zatial je aspon co-to z tejto bohatej historie na internete na tejto stranke zasluhou nadsenia chalana, ktory dokonca ani nie je z Malej Hradnej;-)
A este: paradoxne v anglickej verzii hesla Mala Hradna na Wikipedii je toho viac, ako v slovenskej a anglicka verzia obsahuje dokonca odkaz aj na tuto stranku!!!:-)))

6. 1. 2009 13.16

Dátum: 09.09.2009 | Vložil: jules

som obyvateľom obce M. Hradná a je nás viac,čo sa zaujímame o minulosť obce.Bohužiaľ nemáme dostatok informácií o jej minulosti a ani možnosť ich získať.Aj preto som vdačný aspoň za túto stránku

<< 1 | 2

Pridať nový príspevok