17. 5. 2009 21.24

Dátum: 09.09.2009 | Vložil: Paľo Malohraďnanský

Pán Nosterčík ma existenciou rybníka inšpiroval..Zistil som že rybník existoval asi na miestach ktoré som si z detstva pamätal ako močiar.Urobil som topografický prieskum tejto lokality,trošku som sa po nociach potrápil a dospel som k takejto hypotéze o rybníku.
Nebol to žiadny drobček,mal rozholohu cca 17-18 ha s výškou hrádze asi 3 m ( na kóte asi 267 m n.m. s dĺžkou asi 900 - 1000 m a šírkou od 200 do 300 m. Profil dna dnešného potoka( už nie je potok ) poukazuje na anonáliu v klesaní a zmeny ktoré môžu nasvedčovať o tom, že na vtokoch oboch potokov bola v dĺžke asi 200 m sedimentácia.
Budúci týždeň mám povinnosti v Trenč.Tepliciach, ak Vám to nebude na obtiaž zavolám Vám na číslo z tejto stránky,aby sne sa dohovorili na termíne.Ak ste pri sile,môžeme sa tam pozrieť je to od kostola možno 2 km.
Teraz sa už na kraj kde som vyrastal, pozerám inými očami,no nemyslím, že rozpisovaťsa tu na široko o nových indíciach v poznaní o padacom moste, ale by to potrebovalo veľa písaného textu .Lepšie bude osobne,keď už budem od Vás na skok.
Takže verímdoskorého dovidenia.

Pridať nový príspevok